Nasıl Başladı?

Çevir.com tamamen kişisel ihtiyaçtan doğan bir internet servisi. Onu tasarlarken tek bir önceliğim vardı, hız. Aradığım kelimeyi yazmam ile sonucu görüntülemem arasında mümkün olduğunca az engel olmalıydı. Birkaç kelimeyi çevirmek için üye girişi yapmak, sayfanın yüklenmesini beklemek, kutuya kelimeyi yazmak, dil seçmek gibi vakit kaybettiren hiç birşey olmamalıydı. Bu nedenle aradaki tüm gereksiz aşamaları çıkarttım ve ortaya çevir.com çıktı.

Çevir.com ilk çevirisini 26 Ocak 2007'de yaptı. Şu anda dağarcığında yaklaşık 100.000 kelime ve deyim bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Bir sözcük bulunamadığı zaman, bulunamayanlar listesine ekleniyor ve editör tarafından kontrol edilen uygun karşılık, bir sonraki aramada kullanılmak üzere veritabanına ekleniyor. Yani çevir.com'u zamanla sizler eğitiyorsunuz.

Kim ne dedi?

Web sayfalarında Çevir.com'a yer veren, yorum yapan ve e-posta ile fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler.

Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları

Çevir.com üzerinden sunulan bilginin doğruluğu ve sürekliliği konusunda bir garanti yoktur. Yanlışlıklar ve hizmet kesintileri olabilir.

Üçüncü parti içerik sağlayıcılardan sağlanan ve telif hakkı olan bilgiler dışında kalan herşey Creative Commons BY-NC-SA lisansı ile sunulmaktadır. Yani bu içeriği üç şartla, özgürce kullanabilirsiniz.

1) Görünür bir yerde çevir.com'a gerekli atfı yapmak.
2) Ticari amaç ile kullanmamak.
3) Çevir.com'dan sağlanan içeriği yine aynı şartlarda sunmak.

1